Автор: admin
Публикувано на: 17.10.2010 18:48:41

Рейтинг:

Кейси
Австралиецът Кейси Стоунър с Ducati спечели 16-тия кръг от шампионата MotoGP, провел се на пистата Филип Айлънд в неговата родина. Той завърши на цели 8.5сек. и 18сек. пред финиширалите съответно на втора и трета позиция пилоти на Fiat Yamaha Хорхе Лоренцо и Валентино Роси.

Въпреки днешната си победа, Стоунър няма никакъв шанс да се бори за световната титла с Хорхе Лоренцо, който си осигури първото място в тазгодишния шампионат още през миналата седмица.

До края на MotoGP остават два кръга, за Гран при на Португалия и Гран при на Валенсия, като интригата в тях ще се върти около това кой ще се нареди на второ и трето място в крайното класиране. Състезанията ще се проведат съответно на 31-ви октомври и 7-ми ноември.