Автор: admin
Публикувано на: 31.08.2009 21:39:30

Рейтинг:

Хорхе
Младият пилот на Fiat Yamaha Хорхе Лоренцо спечели 12-тия кръг от шампионата MotoGP, провел се този уикенд на пистата Индианаполис в САЩ.

Лоренцо успя да триумфира, след като съотборникът му Валентино Роси и стартиралият от първа позиция Дани Педроса, състезаващ се за тима на Honda Repsol, паднаха, като Докторът изобщо не завърши, а Педроса остана десети.

Втори в надпреварата финишира Алекс де Анджелис от Honda Gresini, а битката за третото място се водеше до последно между Ники Хейдън (Ducati) и Андреа Довициозо (Honda Repsol), като в крайна сметка първият се качи на почетната стълбичка.

След 12-тия кръг в MotoGP, водач във временното класиране продължава да е Валентино Роси, който има 212т., следван от Лоренцо със 187т., Кейси Стоунът – 150т. и Дани Педроса – 141т.