Автор: admin
Публикувано на: 03.05.2010 10:53:26

Рейтинг:

Хорхе
Пилотът на Fiat Yamaha, Хорхе Лоренцо, успя да спечели състезанието в родината си Испания, провело се на пистата Херес, като същевременно поведе в генералното класиране.

Втори в надпреварата завърши стартиралият от полпозишън Дани Педроса (Honda Repsol), а третото място остана за съотборника на Лоренцо и деветкратен световен шампион Валентино Роси.

На четвърта и пета позиция се класираха двамата пилоти на Ducati – Ники Хейдън и Кейси Стоунър, а зад тях се наредиха Андреа Довициозо, Мика Калио, Марко Меландри и Ранди де Пуние, като челната десетка се допълни от Алваро Баутиста.

Макар че са минали само два кръга от MotoGP и класирането все още не е от голямо значение, то се оглави от Хорхе Лоренцо, натрупал актив от 45т. С 4 по-малко е Валентино Роси, Дани Педроса има 29, а Андреа Довициозо и Ник Нейдън са с по 26т.